وبلاگ نویسی به اجبار ( اجبارلاگ ) !!

باید به اونایی که همیشه وبلاگشون رو بروزرسانی میکنند تبریک گفت.این یکی از آرزوهای من است. که فعلأ جامه عمل به خود نخواهد گرفت.حالا نمیخواهم به قول معروف کلاس گذاشته باشم ولی باید بگویم که وقت و حوصله گنج گرانبهاییست که قدرش را نمیدانیم.

من دانشجوی کامپیوتر (نرم افزار) دانشگاه آزاد میبد هستم. این ترم استاد درس ۳ واحدی مهندسی اینترنت یه پروژه برای دانشجویان خود قرار داده که واقعا ایده جالب و قابل تحسینی است. استاد مربوطه (آقای کارگر) با ایجاد یک سایت سرویس دهنده وبلاگ  به دانشجویان خود امر کرده که باید در این سایت برای خود وبلاگ بسازند.وبلاگی برای ۵ نمره !!!

دانشجویان هم که با چنین پروژه راحتی روبرو شده بودند امان از کف بریده. و گوی سبقت را در ساختن وبلاگ از هم ربودند.بعد از مدتی با توجه به معیار های برتری که از جانب استاد معرفی شده بود. شاهد یک جنگ تن به تن و گاه لشکر به لشکر دانشجویان با یکدیگر بودیم.و البته شاهد بعضی دوستی ها و طرفداری های  چشم کور کون نیز ایضآ !!!

تا جایی که پای اساتید دیگر هم به این ماجرا کشیده شد. خلاصه ....

دانشجویانی که تا قبل از این حتی اسم وبلاگ هم به گوششان نخورده بود  به همراه دیگر دانشجویان همچنان به شدت در حال وبلاگ گذرانی و یاد گیری روش های کش رفتن مطلب و مقاله از سایت های دیگر برای کسب  ۵ نمره  مفت هستند( بلاخره این ابر جمله تمام شد18.gif). و این ماجرا تا آخر این ترم همچنان ادامه خواهد داشت.

به عنوان نمونه :

۱-وبلاگی که در یک روز بیش از ۱۰۰ مطلب نوشته شده دارد !!! ( برای بیشتر بودن تعداد پست های نوشته شده )

۲- دانشجویی که تا آخرین قطره خون مشغول فشردن کلید F5 است( جهت افزایش آمار بازدید از وبلاگ) و ....

حال شما آینده این مملکت را با این همه استعداد درک نشده تصور کنید.منتظر تصورات شما هستم !!  

/ 1 نظر / 17 بازدید
آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.